ВРП робила запити у відповідні органи щодо надання інформації про колабораційну діяльність суддів, але нам такої інформації не надали: Усик

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик розповів про труднощі, які виникають в питаннях отримання інформації про колабораційну діяльність суддів.

Про це він повідомив в інтерв’ю Укрінформ.

“Минулого року за ініціативи ВРП був проведений круглий стіл, на якому члени ВРП висловили занепокоєння, що ми не володіємо такою інформацією, але потребуємо її. На жаль, такі дані до нас оперативно не надходить.

В процесі підготовки звіту про незалежність судової влади за минулий рік отримали інформацію, що слідчі Державного бюро розслідувань розпочали 12 кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, передбачених статтею 111 КК, вчиненими суддями під час воєнного стану. Всього було 27 таких кримінальних проваджень, 5 суддям повідомили про підозру, двох оголосили в розшук.

Більше інформації та конкретики по кожному з суддів у нас, на жаль, немає.

ВРП робила запити у відповідні органи щодо надання інформації про колабораційну діяльність суддів, але нам такої інформації не надали. Тут зрозуміло, оскільки до набрання вироком законної сили, особа не може бути визнана винною у скоєнні злочину. Взагалі довести причетність до колабораційної діяльності складно, оскільки дуже важко здобути прямі докази та підтвердження такої діяльності”, – зазначив Голова ВРП Григорій Усик.