ВРУ ухвалила закон про внесення змін до КУпАП: водіїв чекають зміни

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов.

За це рішення проголосували 305 народних депутатів.

Законом встановлюється, що копії постанови у справі про адмінправопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою спеціальних технічних засобів, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом 15 днів з дня винесення такої постанови, крім випадку, передбаченого ч. 7 ст. 279-1 цього кодексу (раніше – протягом трьох днів з дня винесення такої постанови).

У ст. 279-1 йдеться про те, що постанова про накладення адміністративного стягнення, що не була виконана шляхом сплати 50% розміру штрафу протягом 10 днів з дня її винесення, надсилається відповідальній особі рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).

За зверненням особи постанова про накладення адмінстягнення, що вважається виконаною, надсилається рекомендованим листом на її адресу протягом 5 днів з моменту отримання звернення.

Раніше визначалося, що постанова про накладення адмінстягнення надсилається відповідальній особі протягом 3 днів з дня її винесення рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).

Постанова вважається виконаною у разі сплати відповідальною особою або громадянином (резидентом) України, який ввіз на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, 50% розміру штрафу за постановою про накладення адмінстягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі; за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису); до вручення такої постанови або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення; або протягом 10 днів з дня набрання постановою законної сили.

Постанова про накладення адміністративного стягнення також вважається виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням про притягнення до адмінвідповідальності, залишеним уповноваженою посадовою особою на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі, шляхом сплати 50% розміру штрафу протягом 10 днів з дня вчинення відповідного правопорушення.