ВС почав розгляд двох справ оскарження Указу Президента про застосування санкцій щодо телеканали і судді взяли самовідвід: шукають суддів з допуском до держтаємниці

Сьогодні, 26 квітня 2021 року, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочав розгляд справи № 9901/42/21 за позовом ТОВ «ЛІДЕР ТВ», у якому оскаржено Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”», відповідно до якого застосовано санкції до позивача.

Ухвалою суду задоволені заяви про самовідвід двох суддів, які входять до складу судової колегії, через відсутність у них доступу до державної таємниці.

Відомості, які становлять державну таємницю, наявні в документах, надісланих Службою безпеки України на адресу режимно-секретного відділу Верховного Суду.

Оскільки матеріали, надані СБУ, стали підставою для прийняття рішення про застосування санкцій до позивача, то без їх дослідження неможливо повно, об’єктивно і всебічно з’ясувати обставини справи й ухвалити законне та обґрунтоване рішення.

Верховний Суд ухвалою передав цю адміністративну справу для здійснення повторного автоматизованого розподілу між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, які мають допуск і доступ до державної таємниці.

Наступне судове засідання з розгляду цієї справи відбудеться 14 червня 2021 року о 10:00.

Також сьогодні КАС ВС продовжив розгляд справи № 9901/34/21 за позовом ТОВ «НОВИНИ 24 ГОДИНИ» щодо оскарження Указу Президента України № 43/2021, відповідно до якого застосовано санкції до позивача.

Під час судового засідання представник Служби безпеки України повідомив, що на адресу режимно-секретного відділу Верховного Суду надіслано документи, які підтверджують наявність правових підстав для застосування до позивача санкцій, відомості з яких становлять державну таємницю, та просив долучити їх до матеріалів справи.

Наступне судове засідання з розгляду цієї справи відбудеться 14 червня 2021 року о 14:00.