Вищий антикорупційний суд взяв під варту колишнього прокурора, який привласнив 8 кг золота: застава 2,8 млн гривень

29 серпня 2022 року Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги сторін та змінила запобіжний захід, який було обрано колишньому прокурору, який підозрюється у заволодіння 8 кілограм золота.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Розглянувши докази сторін, суд апеляційної інстанції застосував до вказаної особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 2,8 млн гривень застави. У разі внесення застави на особу буде покладено ряд процесуальних обов’язків.

Нагадаємо, у ході досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2019 – початку 2020 року прокурор однієї з місцевих прокуратур м. Києва на підставі наказу про відрядження здійснював повноваження у кримінальному провадженні у складі групи прокурорів Генеральної прокуратури України. Користуючись повноваженнями прокурора у справі особа вирішила заволодіти майном, що було попередньо вилучено ним під час обшуку. З метою створення видимості законності своїх дій прокурор підробив процесуальні документи у кримінальному провадженні щодо походження майна та у подальшому, маючи до нього доступ, незаконно заволодів золотом вагою понад 8 кг та вартістю понад 11 млн гривень.

Дії колишнього прокурора кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України.