За статтею 366-1 Кримінального кодексу було неможливо довести склад злочину: адвокат Моісєєва

Голова Комітету з кримінального права та процесу Національної асоціації адвокатів України Анжеліка Моісєєва наголошує, що стаття 366-1 Кримінального кодексу була сформульована таким чином, що за нею було неможливо довести склад злочину.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

«У статті не було розписано детально про склад злочину, йшло посилання на спеціальне законодавство. Спеціальне законодавство не можна вважати таким, що містить всі випадки порушення закону про декларування. Саме через це виникали доволі складні випадки, як під час притягнення людини до кримінальної відповідальності, так і під час його не притягнення», – розповіла Анжеліка Моісєєва.

Вона додала, що цю статтю треба було відмінити, тому що її було внесено до Кримінального кодексу не в належному вигляді. Для уникнення ускладнень при практичному застосуванні, стаття має бути сформульована більш точно та зрозуміло для її чіткого виконання.

Раніше, суддя Конституційного суду України Ігор Сліденко повідомляв в інтерв’ю “Судебно-юридическая газета“, що за цією статтею відкривалось не так багато справ. У 2019 році було відкрито 410 справ. Але із них 360 справ швидко були закриті в силу того, що цю статтю фактично не вдалося адекватно застосувати. До того ж, і це дуже важливо, ця стаття була своєрідною ширмою. Тобто, діяння нібито криміналізоване, а притягти до відповідальності практично неможливо.