Законопроєкт про саморегульовані організації повинен передбачити самостійність доступу до професії: голова Ради приватних виконавців Чепурний

Ухвалення базового закону, який визначатиме основи роботи саморегульованих організацій, могло б стати важливим етапом для запровадження повноцінної децентралізації в Україні.

Про це йшла мова в ході круглого столу “Законодавче регулювання діяльності саморегулівних організацій: сучасний стан і шляхи вдосконалення”, передають Українські новини.

У заході взяли участь представники саморегульованих організацій арбітражних керуючих, приватних виконавців, адвокатури, народні депутати.

Голова Ради приватних виконавців Віталій Чепурний підтвердив, що ця проблема актуальна і для його організації: “Порядок доступу до професії регулюється Мін’юстом, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія утворюється при Міністерстві юстиції, перевірки діяльності здійснюються Мін’юстом, Єдиний реєстр приватних виконавців і арбітражних керуючих також формується Мін’юстом”.

Він вважає, що ці питання повинні бути враховані в законопроєкті про саморегульовані організації, він повинен передбачити самостійність доступу до професії, незалежність організації здійснення дисциплінарної процедури, освіти дисциплінарних комісій при саморегульованих організаціях та ряд інших питань.