Запровадженню кваліфоцінюванню суддів скоро буде десять років. Навіть за скоєння вбивства є термін давності – голова РСУ Моніч

Упродовж шести років на посаді голови Ради суддів Богдан Моніч, суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду, щоразу говорив про проблеми системи: нестача кадрів, недофінансування та значне навантаження. Нині, зауважує він, ці проблеми лише поглибилися.

Про це повідомляє Судова влада з посиланням на watchers.

Так, судді продовжують виконувати свої функції. Навіть міжнародні експерти, котрі слідкують за ситуацією в Україні, відверто здивовані. Незважаючи на повномасштабне вторгнення, суди працюють. І сьогодні розглядають ще більше справ, ніж до 2022-го. Але  нестача кадрів, велике навантаження, проблеми з фінансуванням тощо – так і залишилися. Більше того, це вже не окремі випадки нестачі суддів, це – системна проблема. Суддів не вистачає у всіх регіонах України.

Одна з найбільших проблем сьогодні – це те, що судді масово йдуть із професії. Перш за все, напевно, через надмірне навантаження, низький рівень суддівської винагороди, адже інфляційні процеси відбулися, а виплати суддям не збільшували. Є судді, що самостійно закуповують канцтовари для суду, оскільки держава не виділяє на це кошти, заправляють картриджі…

Крім того, великий рівень звільнень — через ризики, які існують, у зв’язку з проходженням кваліфікаційного оцінювання. Запровадженню кваліфоцінюванню суддів скоро буде десять років. Навіть за скоєння вбивства є термін давності.

Судді — такі ж самі люди, вони можуть помилитися, вони є частиною суспільства і можуть по-різному реагувати на події в країні. Але чомусь саме до них вимоги — дуже високі.

Іноді я переглядаю рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Якщо прокурор, наприклад, сів за кермо напідпитку, йому призначають, здебільшого, термін в один рік заборони у переведенні на вищу посаду. Але навіть не звільняють. Суддю ж одразу вирішують звільнити. І ми втрачаємо людей, професіоналів. Звісно, в такій ситуації судді не хочуть ні проходити перевірки, ні залишатися в системі. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.