Адвокат Андрій Циганков про спеціальну процедуру, яка називається “Черезов і Партнери”

Адвокат Ігор Черезов, у якого станом на сьогодні, призупинено права на здійснення адвокатської діяльності на 6 місяців, у справі Одеського припортового заводу “купив” партнера, дружину судді Вищої антикорупційного суду та брав участь у судовому засіданні з розгляду кримінальному провадженні із за кордону.

Про це повідомив Андрій Циганков, який взяв участь у програмі РЕСПОНДЕНТ.

“Де ми перетнулись з Ігорем Черезовим, це Одеський припортовий завод. За час спільного захисту Щурікова та Переломи, двоє адвокатів з захисту Щурікова несподівано перейшли до Черезова, і зайняли таку позицію, яку не сприймає їхній клієнт, з яким вони працювали багато років, але суд не звертає на то увагу, що адвокати перебіжали до іншого клієнта і на сьогоднішній день займають конфліктну позицію, не відпрацьовує відводи цим адвокатам.

Тобто є така спеціальна процедура, яка називається “Черезов і Партнери”. Вищий антикорупційний суд, не дивлячись на те, що Черезов покинув Україну, надає йому можливість здійснювати адвокатську практику по відео-конференції, хоча обов’язок суду перевірити – з яких підстав чи поважних чи неповажних, особа знаходиться поза межами території України.

Ці приклади вказують про спеціальний статус процедури здійснення адвокатської діяльності. І вінцем цього було, коли один і з партнерів, який на мою думку, був придбаний Черезовим в рамках зазначеного провадження ОПЗ, це дружина судді Вищого антикорупційного суду. Перше, що було зроблено після придбання такого специфічного партнера, це спільна поїздка за межі України, за кордон, і відповідна реклама, де Черезов з безпосередньо зазначеним суддею розсікає на дорогому Мерседесі з дружиною зазначеного судді, і ще однією дівчиною на той момент, яка і стала дружиною Черезова, і це така прихована реклама – “що є питання у ВАКС – будь-ласка, звертайтесь”.

І, не дивлячись на те, що зазначені питання підняті мною безпосередньо в процесі, то було сказано, що це питання особисте. Але яке ж це особисте питання? Будь-який інший суддя, якби виїхав з іншим адвокатом, лишився б посади, а адвокат лишився б статусу. Є така спеціальна процедура, яка влаштовує мабуть тих, хто на сьогоднішній день контролює цю ланку: Вищий антикорупційний суд, цей суддя та безпосередньо Черезов.

І, на сьогодні, не аналізується основна ситуація – особа не вважає своїм обов’язком захищати свою країну. Поза межами чинного законодавства, вона виїхала за її межі, то яким чином йде спілкування відповідного судді через партнера Черезова, через його дружину з тією особою, яка фактично знаходиться в статусі зрадника, або тією особою, що на сьогоднішній день пішла на оману у відповідних державних органах.

Тут же є питання, а ми бачимо у Вищому антикорупційному суді, мабуть, честь і гідність судової системи України, і багато питань у мене, як у захисника. Суспільство бачить в цьому суді – вирішення відповідних питань, то виходить є дві процедури. Є захисник і суд, і є “Черезов і Партнери” і суд, і вони специфічні. Вони у всьому специфічні”, зазначив Андрій Циганков.