Адвокати визначили переваги використання досудових та позасудових способів врегулювання спорів

У НААУ відбувся круглий стіл на тему «АВС в діяльності адвоката: арбітраж, медіація переговори». Ініціатором заходу виступив профільний Комітет з питань альтернативного врегулювання спорів.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

До обговорення долучилися адвокати, лектори Вищої школи адвокатури, медіатори: Олег Трибой, Марина Саєнко, Анжела Кричина. Модерувала дискусію Олена Перепелинська – адвокат, арбітр, Голова Комітету.

Учасники круглого столу обговорили особливості та переваги використання різних способів альтернативного врегулювання спорів (АВС) у роботі адвоката, а саме: переговорів, медіації, арбітражу, врегулювання спорів за участі судді. Зокрема, було розвінчано найбільш поширені міфи щодо співвідношення АВС і вирішення спорів по суті у державних судах. Також було розглянуто можливі ролі адвоката у процедурах АВС та переваги, пов’язані з цим.

Особливий інтерес викликали різні питання щодо процедури медіації, адже в день проведення круглого столу було опубліковано Закон України «Про медіацію», який набрав чинності 15 грудня 2021 року.

Запис круглого столу «АВС в діяльності адвоката: арбітраж, медіація переговори»  доступний за посиланням