Денісова виступає проти її дострокового звільнення з посади: внесення змін до закону щодо Уповноваженого ВРУ з прав людини

11 грудня 2020 р. у форматі відеоконференції відбувся круглий стіл на тему: «Удосконалення інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

В рамках круглого столу учасники заходу обговорювали зміни і доповнення до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»,  які пропонується внести законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», реєстр № 3312, а також посилення інституційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (офісу Омбудсмана).

В роботі круглого столу взяли участь Голова Комітету Дмитро Лубінець, голова підкомітету з питань прав людини Тарас Тарасенко, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, науковці, представники органів державної влади, громадських та міжнародних організацій.

Людмила Денісова висловила зауваження щодо неприпустимих норм законопроєкту №3312 стосовно обмеження повноваження Уповноваженого в розгляді скарг та звернень громадян, покладання функцій здійснення парламентського контролю за дотриманням конституційних прав і свобод людини і громадянина на т. в. о. Уповноваженого та порядку висування кандидатури на посаду Уповноваженого.

“Це неприпустимо звуження діяльності і обмеження повноважень, або вплив на Омбудсмена. Неприпустимо безпідставне усунення з посади”, зазначила Денісова.

Відео круглого столу “Удосконалення інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”

Законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68542