Ініціювання спору про недійсність договору не для захисту цивільних прав та інтересів є недопустимим: суддя ВС Крат

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Василь Крат взяв участь у заході «Земля. Захист права власності та протидія рейдерству».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Спікер наголосив на презумпції правомірності правочину, яка закріплена у ст. 204 ЦК України. Це означає, що вчинений правочин вважається правомірним, тобто таким, що породжує, змінює або припиняє цивільні права та обов’язки, доки ця презумпція не буде спростована. Спростування презумпції правомірності правочину відбувається: коли недійсність правочину прямо встановлена законом (тобто має місце його нікчемність); якщо він визнаний судом недійсним, тобто існує рішення суду, яке набрало законної сили (оспорюваний правочин визнаний судом недійсним).

Також Василь Крат зазначив, що Об’єднана палата КЦС неодноразово вказувала, що таке недійсність правочину: як приватноправова категорія, вона покликана не допускати або присікати порушення цивільних прав та інтересів або ж їх відновлювати. Ініціювання спору про недійсність договору не для захисту цивільних прав та інтересів є недопустимим.