Із оприлюднених записів розмов начебто Тищенка можна впевнено говорити про наявність ознак корупційного злочину, підслідного детективам НАБУ: адвокат Шрам

І крім Національного антикорупційного бюро України в силу прямих вимог Закону ніхто інший здійснювати розслідування такого злочину не має права.

Про це пише адвокат Олег Шрам у своєму телеграм-каналі.

В Законі (ст. 25 КПК) є вимога, відповідно до якої «прокурор, слідчий, детектив зобов’язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила».

Чи зареєстроване детективами НАБУ або прокурорами САП відповідне кримінальне провадження? Питання риторичне!

Випадків, коли ці антикороргани із їх виключною підслідністю ігнорували названі вимоги Закону, більше ніж достатньо і про це вже неодноразово писав.

А потім в НАБУ/САП ще дивуються, чому їм не повідомляють про корупцію, чому їм не довіряють, чому їх звинувачують у вибірковості, некомпетентності, неспроможності.

п.с. до слова, дивно, чому сам Тищенко не ініціював перед НАБУ/САП проведення відповідного розслідування, якщо вважає, що записи розмов дійсно змонтовані”, – пише адвокат у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, у мережі з’явилися записи, на яких людина із голосом, схожим на голос скандального народного депутата Миколи Тищенка, обговорює закриття кол-центрів. При цьому чоловік готовий “не чіпати” деякий незаконний бізнес і навіть сприяти його процвітанню. Сам Тищенко вже заявив, що всі записи – фейк. Цікаво, що депутат позиціонує себе як переконаного борця із шахраями із кол-центрів, і посилається на те, що голос не його, а згенерований штучним інтелектом.