“Хороша міна при поганій грі”: або як адвокат Коломієць “допомагає” українській адвокатурі під час війни?

Коломієць Валерія Рудольфівна, адвокат з зупиненим свідоцтвом на право зайняття адвокатською діяльністю, нині заступник Міністра юстиції України та власниця торговельної марки “Адвокиця”, з моменту призначення на державну посаду весь час демонструє відсутність професійного та державницького підходу у своїй роботі.

СЕКРЕТАР РОБОЧОЇ ГРУПИ “ЮСТИЦІЯ” ПРИ НАЦРАДІ З ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Так, вчергове, власниця “адвокиці”, продемонструвала відсутність навиків комунікації, звинувативши адвокатську спільноту в небажанні вести діалог після того, як були оприлюднені матеріали 24 робочих груп Національної ради з відновлення України, серед них – робочої групи «Юстиція», де було зазначено, що значним ризиком в проведенні реформ в адвокатурі є сама адвокатська спільнота, яка налічує близько 70 тисяч адвокатів.

Власне, черговим підтвердженням того, що посадовиця маніпулює, є те, що на запит про інформацію від нашої редакції з питаннями щодо персонального складу робочих груп, щодо їх затвердження, а також ким були затвердженні так звані напрацювання робочих груп, вона особисто відповіла, що всьому міністерству юстиції нічого про це невідомо.

А от на власній сторінці у Facebook вона вже називає себе Секретарем робочої групи “Юстиція”.

Скріншот відповіді Валерії Коломієць з її сторінки у Facebook.

Валерія Рудольфівна певно вже так заплуталась, приховуючи правду, що одного дня вона пам’ятає, що вона є тієї особою, яка працює проти адвокатів, а іншого дня вона є борцем за справедливість і працює виключно на користь адвокатів, але мабуть це той випадок, коли “хорошому” танцюристу завжди щось заважає.

Цікаво, чому ця особа досі є адвокатом, якщо адвокатура їй “не така”?

Адвокат не вперше демонструє неповагу, та вдається до маніпулювань у питаннях втручання в роботу органів адвокатського самоврядування. Невдалою спробою протягнути через закон про безоплатну правову допомогу контроль над адвокатами або так зване peer review , порушуючи всі стандарти професії, профільного закону та вимог щодо адвокатської таємниці.

В обхід адвокатури Міністерство юстиції фактично намагалось реалізувати схему порушення прав людини та відібрати у незахищених верств населення право на адвокатську таємницю при організації надання безоплатної правової допомоги. Такий підхід явно суперечить верховенству права, закріпленому в Конституції та є грубим порушенням прав людини відповідно до Європейській конвенції з прав людини.

“Хороша міна при поганій грі”: або як адвокат Коломієць “допомагає” українській адвокатурі під час війни?

За три роки своєї каденції Валерія Коломієць не внесла жодної конструктивної пропозиції щодо покращення або вдосконалення роботи адвокатів, не ініціювала жодного законопроєкту, який би допоміг адвокатам захищати права людей, але весь час намагається створити процедури контролю за адвокатами та зневажає професію, яка дала їй можливість працювати там, де вона зараз знаходиться.

Однак, чому можна дивуватись, коли Валерія Рудольфівна воліє не працювати, закликаючи просто її лайкати?

Скріншот допису зі сторінки Facebook Валерії Коломієць

Валерія Коломієць в публікації про звіт перед Комітетом Міністрів Ради Європи щодо виконання рішень ЄСПЛ по групам справ Олександра Волкова та Бурмича/Іванова використала ненормативну лексику щодо іншого користувача Facebook.

Державний службовець високого рангу дозволила собі ненормативну лексику у своєму Facebook.

Скрішншот допису та коментарів зі сторінки Facebook Валерії Коломієць.

Певно, нічого не відомо Валерії Коломієць і про Правила адвокатської етики, які зобов’язують адвоката не вчиняти дій, спрямованих на обмеження незалежності адвокатської професії, честі, гідності та ділової репутації своїх колег, підрив престижу адвокатури та адвокатської діяльності.

Критика діяльності, рішень, порядку формування, членів органів адвокатського самоврядування тощо не може бути спрямована на приниження авторитету адвокатури, адвокатської професії та статусу адвоката, бути вираженою у принизливій чи такій, що порочить честь, гідність та ділову репутацію особи, формі, а також містити завідомо неправдиву інформацію або заклики до невиконання рішень органів адвокатського самоврядування.

При здійсненні професійної діяльності адвокат зобов’язаний дотримуватись загальноприйнятих норм ділового етикету.

На високому політичному рівні державні службовці та політики декларують принцип “Нічого про Україну без України”, однак, Валерія Коломієць весь час порушує цей принцип, для неї “Все про адвокатуру без самої адвокатури”.

Тому, не дивно, що 11 листопада 2022 року НААУ планує провести спеціальне засідання Ради адвокатів України, на яке запросило представників Секретаріату Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни, членів Робочої групи «Юстиція», створеної при цій раді, представників Міністерства юстиції України та народних депутатів.

Можливо, під час цього засідання буде надано належну оцінку поведінці таких собі “колег по цеху”, які під час війни намагаються посилити тиск на адвокатів, яким під час війни і так працюється важко.