Монастирський наговорив того, що може бути використано проти нього в суді: адвокат Ігор Головань

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, нарешті, заговорив.

Про це пише Ігор Головань, адвокат у своєму блозі на Українській правді.

“Про відеозапис ДТП ім. Трухіна. І наговорив того, що може бути використано проти нього в суді. Йому явно потрібен адвокат.

Адвокат йому б пояснив, що твердження типу “доповідали про відсутність відео з боді-камер поліцейських, які оформляли це ДТП” або “Національна поліція проводить службове розслідування, “яким чином, де це відео могло бути передане або зникло”, звучать дивно.

Яке службове розслідування, коли мова про цілу низку кримінальних правопорушень?

Нагадаю, попередник пана Монастирського затвердив Інструкцію із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

Відповідно до Розділу II Інструкції, наказом керівника органу, підрозділу поліції призначається відповідальна особа з числа працівників органу, підрозділу поліції (, на яку покладається відповідальність за зберігання, видачу та приймання портативних відеореєстраторів; зберігання, видачу та приймання карт пам’яті; зміну дати та часу на портативних відеореєстраторах; облік, зберігання та видачу інформації, отриманої з портативних відеореєстраторів; належне ведення відповідної документації.

Портативний відеореєстратор та карта пам’яті обліковуються з наданням відповідного інвентарного та номенклатурного номерів.

Портативні відеореєстратори та карти пам’яті зберігаються в приміщеннях органів, підрозділів поліції та видаються поліцейському під підпис у журналі обліку видачі, повернення портативного відеореєстратора та карт пам’яті, копіювання цифрової інформації який зберігається в органі, підрозділі поліції.

Отже, перш ніж брехливо доповідати міністру про відсутність відео, службовим особам поліції треба було підробити купу документів.

А службове підроблення – злочин, стаття 366 КК України. А є ще зловживання владою або службовим становищем (364 КК України); перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (365 КК України).

І кримінальні провадження мали бути зареєстровані місяці тому. А міністр і його підлеглі граються у службове розслідування? Все ж хочуть зробити крайніми рядових поліцейських? Ну-ну…”, написав адвокат.