На Росії судять юристку-стажера, яка викрила своє керівництво та колег

У Москві починається судовий процес у справі про шахрайство за участю співробітників Московської юридичної фірми ТОВ «Верітас». Від їхніх дій постраждали десятки клієнтів, зокрема пенсіонери.

Про це пише Legal.Report.

Першою на лаві підсудних виявилася 30-річна стажер-юрист, яка уклала угоду з органом досудового розслідування.

За версією слідства, у 2020–2021 роках під вивіскою ТОВ «Верітас» діяла організована злочинна група. Її учасники орендували приміщення на Сокольницькій площі. З довірливими клієнтами укладалися фіктивні договори надання юридичних послуг. При цьому послуги фактично не надавалися, а гроші не поверталися. Загальна сума завданих збитків потерпілих, серед яких є пенсіонери, перевищує 16 млн. рублів.

У квітні 2021 року було порушено кілька справ про шахрайство (ч. 4 ст. 159 КК РФ) стосовно невстановлених осіб з числа співробітників ТОВ «Верітас». Тоді ж були затримані юрист Мурід Ельбанов, який працював там, і його колега — юрист-стажер Наталія Маркова. Обох відправили під варту.

Як повідомили в прокуратурі Москви, в ході попереднього слідства Маркова повністю визнала провину, уклала досудову угоду про співпрацю та викрила своїх співучасників. В результаті було зібрано великий обсяг доказової бази.

Юристку-стажера звинуватили у 44 епізодах шахрайства. Її кримінальну справу виділили в окреме провадження і направили до Міщанського суду Москви для розгляду по суті. В даний час обвинувачена перебуває під вартою.