НААУ і ДСАУ розпочали активне тестування Електронного суду

Національна асоціація адвокатів України і Державна судова адміністрація України розпочали реалізацію проекту «Активне тестування Електронного суду».

Проект реалізовується в рамках Меморандуму про співпрацю між НААУ та ДСА, його партнерами виступають ІТ-компанія YouControl і ТОВ «Судовий прецедент».

«Сьогоднішня конференція є стартом для популяризації та активного просування програмного продукту «Електронний суд» серед користувачів, зокрема серед адвокатів і юристів», – зазначив заступник голови ДСА Сергій Чорнуцький.

Керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник додав, що повноцінний запуск підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи (ЄСІТС) наразі є надзвичайно актуальним, особливо зважаючи на карантині обмеження в Україні і світі.

Тому в НААУ була створена робоча група з питань електронного судочинства, яка опрацьовує питання роботи «Електронного суду», його інтеграції з Єдиним реєстром адвокатів України (ЄРАУ) ті інші необхідні кроки в цьому напрямі. Результатом роботи цієї групи вже стало підписання меморандуму з ДСА.

«НААУ також дуже активно приймає участь у розробці пропозицій змін до процесуальних кодексів з питань введення електронного судочинства. Крім того, спільно з ДСА вже напрацьовується проект положення про ЄСІТС. Дуже сподіваємось, що Вища рада правосуддя дуже швидко його затвердить», – зазначив він.

Красник додав, що для НААУ є важливою не лише інтеграція ЄРАУ з електронним судом, але й забезпечення безпеки передачі даних: «З Державною судовою адміністрацією буде підписано окремий протокол по обміну даними через відповідні безпечні шлюзи передачі даних».

Він закликав адвокатську спільноту залучатися до широкого тестування «Електронного суду» і надсилати свої пропозиції та зауваження для того, щоб якнайшвидше налагодити роботу системи.

В свою чергу радник голови ДСА Леонід Богданов зазначив, що функціонал «Електронного суду» буде постійно розширюватися, зокрема планується удосконалювати можливості такого інструменту, як електроні довіреності, щоб представники могли в своєму кабінеті працювати з документами фізичних і юридичних осіб. Планується впровадити функціонал електронної угоди між адвокатом і стороною справи.

Він закликав усіх зацікавлених осіб долучатися до використання «Електронного суду» і повідомляти про проблеми роботи системи, щоб її можна було удосконалювати.