Рада адвокатів України погодила пропозицію Мінюсту щодо надання безкоштовної правової допомоги дітям, що перебувають за кордоном через війну

6 вересня 2022 року Рада адвокатів України розглянула звернення заступниці Міністра юстиції України Ірини Мудрої щодо допомоги в організації правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з України, які в умовах війни були змушені виїхати за кордон.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Звертаючись до НААУ, заступниця Міністра України зазначила, що понад 10 тисяч таких дітей наразі перебувають в інших державах та непоодинокі випадки, коли вони штучно розлучаються із законними представниками, призначеними відповідно до законодавства України, у зв’язку з призначенням їм тимчасових опікунів в країнах перебування.

Як зазначила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, НААУ завжди відстоювала і відстоюватиме ідеї правової, соціальної держави в Україні, яка має піклуватись про своїх громадян. Особливо це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які наразі вимушені ховатись від війни в інших країнах. Тому звернення заступниці Міністра України щодо захисту наших маленьких громадян одразу здобуло необхідне реагування.

РАУ затвердила подальший механізм співпраці НААУ з Міністерством юстиції України та іншими державними органами, причетними до реалізації державної політики у сфері захисту дітей.