Судді ВАКС шантажують захисників свободою їхніх клієнтів: Адвокат Солодко

Судді Вищого антикорупційного суду шантажують адвокатів свободою їхніх клієнтів, погрожуючи змінювати підзахисним запобіжний захід на більш жорсткий.

Про це в коментарі Advokat Post сказав адвокат Євген Солодко.

«На превеликий жаль, у нашій країні у більшості зі справ простежується саме обвинувальний ухил. Найкраще це можна побачити у діяльності неконституційно створеного Вищого антикорупційного суду, бо те, що дозволяють собі тамтешні судді, викликає неабияке обурення. Всьому виною їхня тотальна фахова непідготованість, яка абсолютно не дозволяє цим суддям ухвалювати виважені рішення. Повірте, якщо людина дозволяє собі шантажувати адвоката свободою його клієнта, погрожуючи зміною запобіжного заходу, ця людина точно помилилася суддівським кріслом», – зазначив Солодко.

За його словами, жорстке протистояння влади з адвокатами почалося наприкінці 2016 року, коли нещодавно створене Національне антикорупційне бюро почало проводити обшуки у кабінетах адвокатів, звинувачуючи їх у пособництві криміналу.

«Саме після цього ми почали об’єднуватися адвокатським середовищем для спільного відстоювання своїх інтересів», – розказав адвокат.

Євген Солодко додав, що ситуація, яка склалася на сьогодні, підштовхує адвокатське середовище до активних дій. Якщо влада не почне реагувати і вести діалог для вирішення накопичившихся проблем, адвокати будуть змушені вдаватися до радикальних кроків.

«Мітинг та страйк – це найкращий спосіб привертання уваги. Уявіть, якщо ми прийдемо під Офіс Президента не з шинами та барикадами, а з правовим документом, де будуть чітко зазначені наші вимоги про те, що інститут адвокатури має бути повністю незалежним, а переслідування адвокатів з політичних мотивів – неможливе. До речі, про все це написано, власне, у Конституції України», – розповів Солодко.

Адвокат не виключає, що доведеться звертатися і до міжнародних інституцій, якщо влада й надалі буде ігнорувати інтереси адвокатів в Україні.

«Держава поки що не бачить нас рівною стороною у перемовинах, але ми примусимо її нас почути. Адвокатське середовище вже готове звернутися до міжнародних інституцій, повірте, вони будуть шоковані таким ставленням до адвокатів в Україні», – зазначив він.

Євген Солодко переконаний, що адвокати зможуть себе захистити, хоча це буде доволі довгий та кропіткий процес. Він запевнив, що адвокатське середовище не буде мирится зі ставленням, яке склалося до нього з боку правоохоронців і суддів ВАКС.