Суддя КСУ Ольга Совгиря як науковиця фактично виступала проти інтеграції української науки до світової

Верховна Рада України у липні 2022 року призначила служницю Ольгу Совгирю суддею Конституційного Суду України. 293 “за”.

Однак, таке призначення відбулось всупереч Конституції. Під час відбору не було перевірено навіть відповідність вимогам закону. Таке призначення суперечить домовленостям України з ЄС:

“В першому ж пункті з семи в рішенні Єврокомісії про наше кандидатство міститься зобов’язання “впровадження законодавства щодо процедури відбору суддів КС… на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії“, – пояснював “судовий активіст”, голова правління Фундації Михайло Жернаков.

Проти такого призначення голосувала депутат Інна Совсун, яка повідомила, що фактично, Совгиря виступала проти інтеграції української науки до світової.

“На скриншоті можна побачити, чому. Людина, яка виступає проти інтеграції української науки до світової, не може бути суддею Конституційного Суду.Я не відходжу від задекларованих принципів. Інтеграція української освіти й науки до світової — один із таким принципів.На жаль, більшість депутатів проголосували інакше. Робіть висновки”, – писала депутат Совсун.

Скріншот зі сторінки у соціальній мережі

Нагадаємо, ця ж науковиця у 2010 році рекомендувала не розглядати подання про обмеження терміну базування Чорноморського флоту росії в Криму. Детальніше за посиланням.

А вже на посаді судді Конституційного Суду України – організувала “сімейний підряд”. Детальніше за посиланням.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.