Суддю Печерського районного суду міста Києва Світлану Смик притягнуто до дисциплінарної відповідальності

Об’єднану дисциплінарну справу щодо судді відкрито за фактами затягування розгляду адміністративних матеріалів.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Встановлено, що значна кількість адміністративних справ за статтею 130 КУпАП та одна справа за статтею 124 КУпАП вперше були призначені до розгляду поза межами строку, встановленого законом для розгляду цієї категорії справ.  

У багатьох випадках судові засідання вперше призначались суддею після закінчення тримісячного строку притягнення особи до відповідальності (з інтервалами від двох місяців до двох років двох місяців) і лише в деяких – до закінчення такого строку.

Суддя закрила провадження у справах за статтею 130 КУпАП у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності у 76% випадків за період із 1 січня 2018 року до 31 березня 2020 року.

Дисциплінарна палата встановила, що суддя допустила затягування розгляду справ про адміністративні правопорушення, не вжила належних заходів для забезпечення розгляду справ у розумний строк, що призвело до порушення строків розгляду адміністративних справ, а також застосувала формальний підхід до розгляду справ.

Третя Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що вказані обставини свідчать про вчинення суддею Смик С.І. дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», – безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, тому вирішила застосувати до неї дисциплінарне стягнення у виді догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.