У Гватемалі заарештували адвоката, яка допомагала у боротьбі з корупцією

Адвокат з Гватемали, яка раніше представляла антикорупційну місію, яку підтримувала Організація Об’єднаних Націй, у судовому розгляді була заарештована Генеральною прокуратурою.

Деякі спостерігачі вважають це розплатою з тими, хто допомагав у високоефективних зусиллях по боротьбі з корупцією.

Про це пише The Washington Post.

Лейді Індіру Сантісо Родас звинувачують у перешкоджанні правосуддю, але речник Генеральної прокуратури Хуан Луїс Панталеон не поділився додатковими подробицями, і справа досі залишається закритою.

Міжнародна комісія проти безкарності в Гватемалі, більш відома під іспанськими ініціалами CICIG, підтримала низку гучних успішних судових переслідувань, у тому числі звільнення колишнього президента Отто Переса Моліни та віце-президента Роксани Балдетті.

Протягом 12 років CICIG допомогла ліквідувати понад 60 злочинних мереж, у результаті чого було винесено вироки понад 400 особам. Місія була укомплектована іноземними спеціалістами та гватемальцями, такими як Сантісо.

У 2019 році тодішній президент Джиммі Моралес завершив місію CICIG, оскільки вона продовжувала засмучувати еліту країни.

Минулого року генеральний прокурор Консуело Поррас звільнив Хуана Франциско Сандовала, який очолював офіс спеціального прокурора проти безкарності, який тісно співпрацював з CICIG. Сандовал втік з країни. Пізніше уряд США скасував візу Поррас, звинувативши її в підриві демократії Гватемали, блокуючи розслідування корупції.

Конституційний адвокат Алехандро Балселлс зазначив, що «безсумнівно», що це було переслідування всіх, хто працював з CICIG або офісом Сандовала, «і всіх, хто був би перешкодою для поточних зловживань владою».