У КСУ відбулась онлайн-зустріч з Генеральним Директором Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький спільно з суддями Суду Віктором Городовенком, Петром Філюком та Галиною Юровською 14 грудня 2020 року провели фахову зустріч з Генеральним Директором Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Жакумопулосом та керівником відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини та верховенства права Ради Європи Павлом Пушкарем.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Під час розмови сторони зосередили увагу на виконанні Україною рішень ЄСПЛ та роль Конституційного Суду в цьому процесі.

У даному контексті Крістос Жакумопулос схвально оцінив низку рішень Конституційного Суду, що стосувалися судової реформи у яких чітко зазначено, що судова реформа може продовжуватися лише за умови відповідності Конституції України та провідних європейських стандартів у цій галузі. Він запевнив, що в Комітеті Міністрів Ради Європи також позитивно ставляться до рішень Конституційного Суду України, зокрема, щодо визнання неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу України, яка передбачала відповідальність суддів за «постановлення завідомо неправосудного рішення» та несла загрозу принципу суддівської незалежності, а також про визнання неконституційним положення частини другої статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» та скасування обов’язкової сплати авансового внеску особою, на користь якої ухвалене судове рішення, як необхідної умови початку примусового виконання цього рішення органом державної виконавчої служби.

За словами Крістоса Жакумопулоса на розгляді ЄСПЛ перебуває 10 тисяч заяв проти України, відтак ухвалення Конституційним Судом України зазначених рішень позитивно впливатиме на скорочення кількості таких позовів у майбутньому. На переконання Генерального Директора Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи нові закони, що прийматимуться українським парламентом мають враховувати рішення Конституційного Суду та відповідати нормам Конституції України.