У НАЗК відсутні підстави складати протоколи щодо дій, які стосуються вирішення суддею процесуальних питань під час розгляду справ: суддя Краснов

За ініціативи Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у Вищій раді правосуддя відбулась зустріч із членами Ради.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Член Ради суддів України, суддя Верховного Суду Єгор Краснов, який очолює Комітет Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, розповів про наявність різних підходів та трактувань Ради суддів України та НАЗК до питання врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів.

«На жаль, точка зору НАЗК щодо розмежування повноважень у цьому питанні не є сталою. Наша позиція полягає в тому, що саме спеціальний галузевий закон покладає на Раду суддів України функцію щодо надання суддям роз’яснень стосовно врегулювання конфлікту інтересів, а вже в разі вставленого факту порушення, НАЗК має повноваження щодо складання протоколів. Останнім часом позиція комісії щодо цього питання змінюється, переглядаються навіть ті позиції, щодо яких вже було досягнуто однакових підходів. З’являються рішення, які йдуть в розріз з позицією РСУ та попередньою позицією НАЗК», – зауважив Єгор Краснов.

На думку Ради суддів України, у НАЗК відсутні підстави складати протоколи щодо дій, які стосуються вирішення суддею процесуальних питань під час розгляду справ. Оскільки це може містити ознаки втручання у діяльність суду. Оцінка діям судді може бути надана виключно під час апеляційного чи касаційного перегляду судових рішень. За словами Єгора Краснова, питання щодо надання роз’яснень має бути вирішено в законодавчій площині.