ВАКС витрачає 2% від бюджетних асигнувань на всю судову владу, а справ розглядає менше, ніж 0,57% від загальної кількості справ по всій Україні

В той час, поки Вищий антикорупційний суд прозоро і відкрито звітує про показники роботи апарату суду за 2020 рік, а саме про загальну кількість паперців та їхню вагу, Верховний суд опублікував загальні показники руху процесуальних звернень та справ в кримінальному судочинстві та про адміністративні правопорушення місцевих і апеляційних загальних судах, Вищому антикорупційному суді, Верховному суді.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Як зазначив голова ККС ВС Станіслав Кравченко, у звітному періоді до судів надійшло 2 млн 76 тис. справ і матеріалів кримінального судочинства та про адміністративні правопорушення. Місцеві загальні суди отримали 1 млн 785 тис. справ і матеріалів, апеляційні – 270 тис. До Вищого антикорупційного суду усього надійшло 12 тис. справ і матеріалів кримінального судочинства, із них на розгляд слідчих суддів – 10,8 тис. клопотань, скарг, заяв щодо застосування заходів забезпечення кримінального провадження під час досудового розслідування.

Загальні показники руху процесуальних звернень та справ в кримінальному судочинстві та про адміністративні правопорушення місцевих і апеляційних загальних судах, Вищому антикорупційному суді, Верховному суді.

Відповідно до показників бюджету на 2020 рік, сума асигнувань на роботу Вищого антикорупційного суду складала 291,4 млн. грн., що є 2% від всіх витрат на судову систему у 2020 році. В той же час кількість справ, яка розглядається цією судовою установою не перевищую 0,57% від загальної кількості кримінальних та адміністративних справ, а саме 2 076 446.

Скріншот з презентації ВАКС щодо показників роботи за 2020 рік