Відсутність справедливого судочинства підірве верховенство права та поставить під загрозу підтримку України з боку міжнародного співтовариства: Марк Елліс

Українське суспільство не сприймає роботу адвоката із захисту воєнних злочинців і їх посібників – колаборантів. Громадяни не розуміють, як можна надавати правничу допомогу тим, хто вбиває мирних людей та руйнує житло.

У ЗМІ постійно публікуються факти порушення гарантій адвокатської діяльності правоохоронними органами: ототожнення адвоката з клієнтом, порушення адвокатської таємниці, ігнорування вимог закону під час обшуків у адвокатів, вчинення тиску аж до побиття.

Можливо, в умовах війни варто переглянути правові стандарти захисту у бік спрощення?

Відповідь на це запитання видання в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» відповів виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів – International Bar Association, Марк Елліс.

«Після того, як перші судові процеси над полоненими російськими військовими привернули велику увагу громадськості, українські адвокати зіткнулися з незвіданою цариною міжнародних кримінальних процесів», – зауважив він.

Керівник IBA наголосив на необхідності додержання високих міжнародних стандартів справедливого суду навіть в умовах війни. «Важливо розуміти, що захист права на справедливий суд – це не лише забезпечення того, щоб процеси захищали фундаментальні права особи, – вважає юрист. – Це також забезпечення сприйняття світом кримінально-правової системи України як чесної та справедливої».

М.Елліс прямо пов’язує забезпечення Україною справедливості у таких процесах із подальшою міжнародною підтримкою. «Україна вкрай зацікавлена в тому, щоб продемонструвати, що її судові процеси є справедливими, – переконаний він. – Це стане частиною української спадщини. Відсутність справедливого судочинства підірве верховенство права та поставить під загрозу підтримку України з боку міжнародного співтовариства».

«Меседж має бути таким: «Без справедливості в цих судових процесах ми нічим не кращі, ніж Росія», – резюмував М.Еліс.