Влада і громадськість поки що не готові сприймати рішення суду, яке не збігається з їхньою думкою: Голова ВС Данішевська

У Верховному Суді відбулася зустріч із провідним американським професором Девідом Вільямсом, який викладає конституційне право та конституційний дизайн в Університеті Індіани.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

олова Верховного Суду Валентина Данішевська подякувала Девіду Вільямсу за зустріч, погодившись, що питання довіри до судової влади важливе, але непросте. Валентина Данішевська розповіла, що за чотири роки роботи ВС розглянув 300 тис. справ і протягом цього часу вживав заходів для покращення комунікації із суспільством, але влада і громадськість поки що не готові сприймати рішення суду, яке не збігається з їхньою думкою.

«Ми усвідомлюємо, що деякі рішення ВС будуть оцінені тільки згодом. Обсяг повноважень судової влади дозволяє їй бути незалежною і не підлаштовуватися під вимоги тих, хто, так би мовити, має гучніший голос. У державі повинно бути розуміння, що покращити якість правосуддя не вдасться без забезпечення належних умов для його здійснення», – наголосила Голова ВС.

Валентина Данішевська додала, що коли у судової влади недостатнє фінансування, у державі не працюють органи, відповідальні за кадрове забезпечення судів, і майже 40 % суддівських посад залишаються незаповненими, то в таких умовах судова влада вразлива, її дуже легко за все критикувати.

«Сьогодні головне – не зрадити принципам верховенства права, справедливості. ВС має демонструвати стійкість і тримати удари, яких у нинішній час не можна уникнути. Ми намагаємося зробити все, щоб суспільство розуміло значення суду в демократичній країні, але повною мірою змінити ставлення до судової влади нам не під силу, бо на це потрібен час», – зауважила Голова ВС.