Вищий антикорупційний суд буде сприяти перевірці судді Біцюка, дружина якого редагувала судові рішення

Вищий антикорупційний суд оприлюднив заяву в якій підкреслив, що для інституції важливі як доброчесність кожного судді, так і суду загалом, тому будуть сприяти перевірці судді Андрія Біцюка.

Про це повідомляє ВАКС.

“Перевірка інформації, яка викладена у сюжеті «Слідство.Інфо» від 02 серпня 2023 року, може бути проведена виключно компетентними органами у передбачений законом спосіб.

У випадку проведення такої перевірки ВАКС всіляко буде їй сприяти в межах своєї компетенції.

Основою діяльності ВАКС є доброчесність кожного судді та інституції загалом”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, журналісти «Слідства.Інфо» отримали чернетку повної версії ухвали, що створена з облікового запису Андрія Біцюка 2 березня 2022-го. У цьому документі — досить туманне формулювання Біцюка, чому експрокурору дозволяють перерахувати заставу на потреби армії та натомість отримати більше свободи, перебуваючи під слідством.

Видання також отримало ще один документ — з назвою «СправаЖуч». У його метаданих автором знову фігурує Андрій Біцюк, а от правки вносилися вже людиною на імʼя Анна Надточиєва. Того ж дня відредагований документ надіслали з електронної пошти, яку використовує дружина судді Надточиєва (вона зазначала саме цю пошту, коли була кандидаткою у судді ВАКС), на пошту Біцюка (яку він вказував під час конкурсу до ВАКСу).