За 8 років завершено судовий розгляд у справі про вчинення терористичного акту під будівлею ВРУ у 2015 році: через смерть обвинуваченого

У провадженні Шевченківського районного суду міста Києва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням громадянина Г. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 258 (Терористичний акт), частиною 1 статті 263 (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) частиною 2 статті 342 (Опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Шевченківський районний суд міста Києва.

Вказане кримінальне провадження розглядається судом присяжних.

В судовому засіданні 15 листопада 2023 року було розглянуто клопотання прокурора про закриття кримінального провадження у зв’язку із смертю обвинуваченого.

Оскільки за ініціативою прокурора було поставлено питання про закриття провадження, суд з метою виконання вимог кримінального процесуального закону звернувся до родичів померлого для з’ясування наявності у них заперечень з приводу закриття провадження та намірів продовжувати судовий розгляд задля реабілітації громадянина Г.

Будь-яких заперечень від родичів померлого не надійшло. При цьому захисники обвинуваченого у судовому засіданні підтримали клопотання прокурора, не просили продовжувати судовий розгляд з метою реабілітації обвинуваченого та погодились з наявністю правових підстав для закриття кримінального провадження.

Суд присяжних, за наслідками розгляду клопотання прокурора, виконав імперативні вимоги кримінального процесуального закону та постановив ухвалу про закриття кримінального провадження на підставі пункту 5 частини 1 статті 284 КПК України.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.