Заборони суддям користуватися соціальними мережами немає: суддя ВС Олена Кібенко

Судді взяли участь у конференції «Свобода слова для суддів та роль суддівських асоціацій у демократичній державі, яка керується верховенством права». Про межі активності суддів у публічних і соціальних медіа розповіла суддя ВС у Касаційному господарському суді Олена Кібенко.

Про це повідомляє Судова влада.

За її словами, заборони суддям користуватися соціальними мережами немає, а за певних обставин судді навіть зобов’язані комунікувати із суспільством через ЗМІ та соціальні мережі, зокрема коли виникає загроза демократії і верховенству права.

Проте ефективна комунікація в соцмережах передбачає оцінку всіх можливих ризиків, серед іншого спричинених випадковими діями через недосвідченість користувача соціальної мережі.

«Усе, що з’являється, наприклад, на фейсбук-сторінці судді, громадськість автоматично асоціює із судом загалом. Тому будь-яка дія, допис або коментар судді в соціальних мережах мають бути виваженими, щоб не підірвати репутацію судової системи», – зазначила Олена Кібенко.

Дописи судді в соцмережах можуть стати підставою для відводу або негативно вплинути на професійну кар’єру судді. 

Водночас, як зазначила доповідачка, соціальні медіа – потужний  майданчик для отримання зворотного зв’язку від суспільства, адже за його допомогою можна дізнатися, як правнича спільнота, бізнес, громадськість і пересічні громадяни реагують на певні судові рішення та як сприймають суди, зокрема і Верховний Суд.