Застосунок “eyeWitness to Atrocities” гарантує прийнятність доказів у суді: виконавчий директор IBA Марк Елліс під час зустрічі з Головою ВС

Всеволод Князєв відзначив ініціативу Марка Елліса щодо створення програми «eyeWitness to Atrocities» – застосунку для мобільних телефонів, завдяки якому можна зберігати докази воєнних злочинів.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Цим додатком наразі активно користуються працівники органів прокуратури в Україні. Тож іще одним аспектом співпраці, за словами Голови ВС, може стати впровадження в діяльність Верховного Суду новітніх технологій та систем, які використовує МАЮ. 

«Не менш важливо продемонструвати світові, що судові процеси в Україні відповідають міжнародним стандартам і ті, хто постає перед судом за вчинення воєнних злочинів, отримують справедливе покарання. Тому судовій системі необхідна інформаційна підтримка», – наголосив Всеволод Князєв.

Марк Елліс зауважив, що від самого початку повномасштабного вторгнення МАЮ сфокусувалася на забезпеченні підтримки України та висвітленні подій, пов’язаних із війною в країні. Він засвідчив готовність Асоціації надати Україні будь-яку необхідну допомогу, поділитися досвідом застосування міжнародного кримінального права і сприяти запровадженню механізмів, які гарантують притягнення вищого керівництва рф до відповідальності за злочин агресії.

Крім того, Марк Елліс акцентував, що згаданий Головою ВС застосунок «eyeWitness to Atrocities» є своєрідним засобом захисту доказів та забезпечення їх цілісності, адже програма автоматично зберігає метадані, що підтверджують автентичність фото-, відео- й аудіозаписів, а збережена інформація захищена від подальшого редагування. Це гарантує прийнятність таких доказів у суді.