Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер не оцінювала судову практику ВС як послідовну і таку, що відображає стандарти РЄ: маніпуляція від Верховного суду

Сьогодні, 24 листопада, прес-служба Верховного суду оприлюднила публікацію з гучною назвою “Судова практика ВС є послідовною і відображає стандарти РЄ – Ханне Юнкер”.

Скріншот з сайту Верховного суду

У зв’язку з тим, що професійна спільнота вважає судову практику Верховного суду такою, що не є послідовною і не забезпечує єдності судової практики, редакція Advokat Post ретельно вислухала представницю Ради Європи мовою оригіналу, тобто англійською.

Відео-запис міжнародної онлайн-конференції «Забезпечення єдності судової практики: правові позиції Великої Палати Верховного Суду та стандарти Ради Європи»

В результаті, з’ясувалось, що прес-служба Верховного суду вдалась до маніпуляції, оскільки Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер у своєму виступі зазначила, що аналіз практики ВС щодо, саме, повторного відкриття проваджень за результатами рішень ЄСПЛ підтверджує, що судова практика ВС є послідовною і відображає стандарти РЄ. А, на підтвердження того, що судова практика не є сталою, окремо зазначила, що перед Верховним Судом усе ще стоять виклики щодо забезпечення єдності судової практики національних судів.

«КРЄС відзначає, що саме на Верховний Суд покладена роль у  вирішенні суперечностей судової практики. Верховний Суд має забезпечувати її єдність шляхом виправлення неузгодженостей та суперечностей і таким чином зберігати довіру громадськості до судової системи», – зазначила Ханне Юнкер.