Кабмін хоче, щоб ВАКС отримав повноваження реагувати на неповагу до суду, порушення порядку судового засідання

Одна з умов належного функціонування правової держави – повага до суду. За невиконання цієї вимоги особи притягаються до юридичної відповідальності. Втім, і досі таких повноважень не мають судді вищих спеціалізованих судів, в тому числі – Вищого антикорупційного суду. На вирішення цього питання й спрямований погоджений Урядом проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення».

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

«Судді вищих спеціалізованих судів, у тому числі Вищого антикорупційного суду, отримають повноваження реагувати на неповагу до суду, порушення порядку судового засідання. У законопроєкті пропонується надати суддям вищих спеціалізованих судів відповідні повноваження на розгляд таких справ у порядку, встановленому для місцевих господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного Суду. Крім того передбачається, що постанова, прийнята за результатами розгляду такої справи вищим спеціалізованим судом, може бути оскаржена до апеляційної палати вищого спеціалізованого суду», – повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

За його словами, проявами неповаги до суду є злісне ухилення від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання, а також вчинення будь-яких дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

Кабмін зазначає, що наразі справи про адміністративні правопорушення розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (суддями), місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, Верховним Судом.

Нагадаємо, наразі в Україні діє лише один спеціалізований суд – Вищий антикорупційний суд.