Катерина Широка розповіла про навчання в американському університеті перед тим як стати суддею ВАКС

Суддя ВАКС Катерина Широка дала інтерв’ю представниці Loyola University Chicago, у якому розповіла про своє навчання на програмі Rule of Law for Development (PROLAW), важливість освіти за кордоном, здобуті на програмі навички, а також про те, як програма допомогла їй у професійній кар’єрі судді.

Про це повідомляє прес-служба Вищого антикорупційного суду.

У 2018 році суддя Катерина Широка навчалася на програмі Loyola University Chicago (входить до топ-50 найкращих університетів США) у Римі, де здобула ступінь магістра з права (ступінь LL.M.) із фокусом на верховенство права в країнах, що розвиваються. Програма PROLAW готує студентів до роботи у сферах верховенства права та розвитку. Випускники мають широкі можливості для кар’єри у державній, приватній, академічній сферах та громадському житті. За програмою навчаються студенти із різних країн, що стикаються із реальними проблемами верховенства права, перехідної економіки, наслідками конфліктів тощо.

Суддя Широка розповіла про свій досвід до програми, а також про теперішню роботу суддею у ВАКС та випробування, з якими довелося стикнутися. На її думку, програма PROLAW дала практичні знання, нагоду отримати міжнародний досвід для людей, які вже побудували свою професійну кар’єру, а також неоціненну можливість долучитися до дискусій та розширити свій світогляд. Суддя також зазначила, що завдяки програмі вона навчилася дивитися за межі писаного права та зважати на базові принципи справедливості. Це, зокрема, допомогло їй під час конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

На думку Катерини Широкої, зараз ВАКС активно взаємодіє із громадськістю, зрозуміліше пояснюючи складні юридичні питання.