НААУ висловила пропозиції й зауваження до проекту Закону України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

Через нестабільність банківської системи, спричинену економічною кризою та низкою глобальних викликів, які постали перед нашою країною, яскраво виразилась нагальна проблема – несвоєчасне повернення кредитних коштів. В умовах, що склалися, банківські та інші фінансові установи змушені вживати певних заходів стосовно врегулювання питання простроченої заборгованості. Часто вони звертаються до послуг колекторських компаній, діяльність яких в Україні залишається неврегульованою на законодавчому рівні належним чином.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Адвокати беруть участь у судовому й позасудовому врегулюванні проблемної заборгованості по обидва боки: як представники кредиторів, а також відстоюють інтереси боржників, зокрема захищають їх від недобросовісних дій колекторських компаній. Зважаючи на вказане вище, законодавче регулювання взаємодії колекторської компанії з боржником під час повернення простроченої заборгованості перебуває у фокусі уваги професійної спільноти.

Комітет з питань банкрутства спільно з Комітетом з господарського права та процесу, що діють у складі НААУ, здійснили правовий аналіз проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, що внесений народними депутатами України: О. М. Василевською-Смаглюк, Д. О. Гетманцевим, А. А. Пуртовою та іншими (реєстр. № 4241 від 21.10.2020).

У правовому аналізові законопроекту участь узяли: Олександр Донченко, Голова Комітету з питань банкрутства, що діє в складі НААУ, Євген Іваненко, Мар’ян Чорній, Володимир Гуртовий – члени вищезазначеного Комітету, а також представники Комітету з господарського права та процесу НААУ: Ганна Осетинська – Голова Комітету, Олександр Черних та Владислав Рєзніков – члени цього Комітету.

Ознайомитися детальніше із правовим аналізом можна за посиланням.