Суд у справі підбуренні до надання неправомірної вигоди суддям Сумського апеляційного суду зняв браслет з адвоката Друченко

Вищий антикорупційний суд зняв електронний браслет, але продовжив дії решти обов’язків, покладених на адвоката Тетяну Друченко.

Таке рішення 30 квітня ухвалив суд.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку обов’язків, покладених на підозрювану у кримінальному провадженні – задовольнити частково. Продовжити строк дії обов’язків, покладених на підозрювану, у зв’язку із застосуванням запобіжного заходу у виді застави, строком до 30 червня 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП підозрює її у підбуренні обвинуваченого до надання неправомірної вигоди суддям Сумського апеляційного суду за ухвалення рішення на його користь.

31 січня 2024 року один з обвинувачених передав адвокату Друченко 2000 дол. Того ж дня колегія суддів Сумського апеляційного суду залишила вирок без змін. Адвокат Друченко повідомила обвинуваченому, що їй не відомі причини прийняття колегією суддів Сумського апеляційного суду вказаного рішення. Після цього її було викрито і повідомлено про підозру за частиною 2 статті 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України.

Вищий антикорупційний суд заарештував адвоката Друченко до 30 березня. Альтернативою їй визначили 242 240 грн застави. Ці кошти внесли і вона вийшла з-під варти під наступні обов’язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатись із Сумської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідком; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Прокурор САП просив знову продовжити дію обов’язків. Утім суддя вирішив скасувати обов’язок носити браслет.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.