У Києві баланс не витримано: поліція рапортує про складання протоколів, бізнесмени про повне свавілля

Упродовж останніх вихідних правоохоронці перевірили 1509 об’єктів господарської діяльності. Переважна більшість порушень – це робота закладів господарської діяльності, попри заборону у рамках «карантину вихідного дня».

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Києва.

За результатами перевірок, у 243 випадках виявили порушення карантинних обмежень, а відтак за невиконання вимог ч.1 ст. 44-3 (Порушення правил карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення на посадових осіб складено адмінпротоколи. За це передбачено накладення штрафу від 34 до 170 тисяч гривень.

Окрім цього, правоохоронці проводили перевірки в громадських спорудах та громадському транспорті на предмет носіння громадянами засобів індивідуального захисту. У результаті за порушення вимог ч. 2 ст. 44-3 КУпАП складено 17 адміністративних протоколів, за що передбачено штраф від 170 до 255 гривень.

Відповідно до цих даних, найбільшу увагу поліціянти приділяють саме закладам, а ніж людям без масок.

Так, власник The Cake Валерій Созановський у своєму Facebook опублікував інформацію про те, як поліціянти виконують свій обов’язок, відмовляючись надати свої документи, телефонуючи своєму куратору з питанням: “відмовляються підписувати протокол – що з ними робити?”.

“Все дуже просто: не можеш допомогти – не заважай. Але навіть з цим простим правилом наша влада чомусь не справляється. Ось вам проста дія в трьох актах, яке вчора відбулося у нашому закладі”, розповідає Валерій.

Screenshot публікації Валерія Созановського