ВРП не буде сформовано, доки не буде ухвалено рішення КСУ: Павло Гречківський

У законі сказано, що ВРП повноважний за умови обрання (призначення) на посади щонайменше 15 членів, серед яких більшість є суддями. З 27 січня у ВРП залишиться 14 обраних чи призначених членів та 1 член ВРП – голова Верховного Суду, який входить до складу ВРП за посадою.

Про це зазначив Павло Гречківський, член Вищої ради правосуддя, який пішов у відставку в інтерв’ю Українські новини.

“На мій погляд, фактично ВРП буде заблокована доти, доки не буде дообрано необхідну кількість членів. У березні ще двоє членів ВРП завершують повноваження. При цьому я не робив би ставку на те, що з’їзди юридичних спільнот довірятимуть кандидатам, яких відібрала так звана Етична рада. Усі розуміють, що оцінку доброчесності кандидатів формуватимуть не члени Етичної ради, а активісти, які залучені як додаткові експерти. Вони роками займалися дискредитацією суддів та вимаганням з учасників різних конкурсів та співбесід за своє мовчання. Не факт, що делегати з’їзду проголосують за “друзів активістів”, – повідомив Гречківський.

На думку колишнього члена Вищої ради правосуддя, ситуація з Етичною радою заблокувала ситуацію з формуванням ВРП до рішення Конституційного суду України щодо конституційності роботи Етичної ради.

“Мій прогноз такий, що з’їзди не заповнять свої квоти, і у повному форматі ВРП не буде сформовано, доки не буде ухвалено рішення КСУ. Усі розуміють, що є ризик, що таке обрання пройде за процедурою, яка, з високою ймовірністю, буде визнана неконституційною.

Без рішення Конституційного суду про відсутність конституційних підстав у діяльності Етичної ради, ситуація буде лише гіршою. Далі, я прогнозую визнання недійсним цього закону, скасування призначень, зроблених у рамках цього закону та притягнення винних до відповідальності”, зазначив Павло Гречківський.