За умов недофінансування діджиталізація не може бути втілена тому, що у ДСА України немає коштів на оплату послуг інтернету: Маловацький

Наразі ситуація з фінансуванням поточних видатків на забезпечення здійснення правосуддя є критичною – із судів надходять повідомлення про відсутність коштів на надсилання повісток і рішень. Про це сказав Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час обговорення проєкту Держбюджету на 2021 рік на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Заступник Голови ВРП наголосив, що за умов недофінансування діджиталізація не може бути втілена тому, що у Державної судової адміністрації України немає коштів на оплату послуг інтернету. Наразі пропускна здатність інтернету впала до мінімуму, і місцеві суди не мають можливості проводити засідання в режимі відеоконференції, зазначив Олексій Маловацький.

«Звертаю увагу Мінфіну на таке. ВРП надіслала всім міністерствам попередження у вигляді Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні, де зазначала, що, починаючи з вересня 2020 року, буде недофінансування судової системи. Це було відомо Мінфіну ще до пандемії. Ніякої несподіванки немає», – сказав він.