Заступник Голови ДСА попередив про зупинення роботи автоматизованої системи діловодства суду

В судах закінчилися асигнування не лише на марки, але й на Інтернет.

Про це повідомив Сергій Чорнуцький, заступник Голови Державної судової адміністрації у своєму Facebook.

“Наявних в судах асигнувань не вистачає щоб укласти на всі місяці 2020 року договори щодо супроводження автоматизованої системи діловодства суду на загальну суму близько 10 млн. гривень.

В результаті, адміністратор цієї системи, ДП «Інформаційні судові системи», позбавлений можливості розрахуватись зі своїми боргами перед Укртелекомом, виплатити заробітну плату працівникам, погасити інші борги на суму неукладених судами договорів.

Що це фактично означає:

з жовтня місяця в підприємства заблоковані рахунки. Відтак, його діяльність фактично паралізована;

  • зниження для судів швидкості Інтернет-зв’язку та виникнення загрози повного його відключення. А це – автоматичне не виконання вимог закону щодо відправки судових рішень до Реєстру;
  • неможливість відправки та отримання електронної кореспонденції; неможливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції;
  • не виплата (затримка виплати) заробітної плати працівникам підприємства; звільнення спеціалістів, що супроводжують спеціалізоване програмне забезпечення;
  • збитки підприємства на суму неукладених судами договорів.

Адже підприємство, незважаючи на відсутність договорів, не призупиняє надання послуг по супроводженню програмного продукту та несе у зв’язку з цим відповідні витрати.

Щоб покрити відповідну суму збитків, підприємство буде змушене в наступному році збільшити вартість послуг для судів. Натомість, таке здорожчання вартості послуг не враховано в бюджеті наступного року. Таким чином, цьогорічний фінансовий розрив підприємства в сумі 10 млн має всі «шанси» подвоїтись в наступному році. Але вже зараз очевидно – дільність підприємства під загрозою зупинення.

Отже, незабезпечення судів в наступному році асигнуваннями на поточні витрати загрожує зупиненням роботи автоматизованої системи діловодства суду.

Про ЄСІТС мова навіть не йде. На це коштів в проекті бюджету немає”, повідомляє заступник Голови ДСА.