В суді оскаржують рішення Київради щодо створення та здійснення держреєстрації структурних підрозділів КМДА

Окружним адміністративним судом міста Києва зареєстровано позов до Київської міської ради.  

Про це повідомляє прес-служба суду.

Позивачем зазначений Андрій Вітренко. Серед вимог позову – визнати протиправними та скасувати наступні рішення Київської міської ради від 3 лютого 2022 року:

  • – №4180/4221 «Про деякі питання діяльності виконавчого органу Київської міської ради»;
  • – №4179/4220 «Про організацію управління районами в місті Києві на період формування виконавчих органів районних в місті Києві рад».

Відповідно до оскаржуваних рішень, окрім іншого, було встановлено, що на період формування виконавчих органів районних в міста Києві рад повноваження органів місцевого самоврядування на території адміністративних районів столиці здійснюються утвореними Київською міською радою структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради. Також було утворено Департаменти КМДА Голосіївського, Дарницького та ще 8 районів міста Києва.

На думку позивача, оскаржувані рішення були прийняті з порушенням процедури та всупереч вимог Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ».

Разом із позовом до суду надійшла заява про його забезпечення, в якій позивач просить суд до набрання законної сили рішенням у справі зупинити дію оскаржуваних рішень Київради, а також заборонити створювати та здійснювати державну реєстрацію структурних підрозділів КМДА.

Наразі суд вирішує питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі.